bezplatná linka 800 73 73 79 info@pasivnird.eu

Modulární výstavba

Modulární výstavba vychází z myšlenky prefabrikace stavebních dílů staré již 50 let! Oproti konvenční výstavbě vyniká především svými nižšími pořizovacími náklady a rychlostí výstavby.

Naše společnost klade velký důraz na ekologii svých produktů a snaží se posouvat vnímání společnosti a investorů tímto směrem. Z pozice enviromentálního vnímání jde o prodlužování života sebe sama při  bydlení v těchto modulech právě proto, že jsou zde eliminovány materiály jako polystyren, různé fosfátové a „dehidové“ barvy atd. …. A kde jinde než na poli výstavby občanské vybavenosti a mobilních domů k bydlení. Ekologická výstavba navíc mnohdy nemusí jít zákonitě ruku v ruce s prodražováním staveb, ba právě naopak. Za použití ekologických materiálů a s ohledem na životní prostředí lze stavět rychleji, kvalitněji a dokonce i levněji než za použití konvenčního způsobu výstavby.
Náš cíl je minimální stopa na životním prostředí nebo chcete-li eliminace tzv. „šedé energie“ a tím nezatěžování životního prostředí našich dalších generací. V důsledku by to mohlo mít vliv i na snížení CO2 apod. Principem našich produktů je idea, že pokud by se modul „zapomenul“ ve volné přírodě, aby z nich zbylo po dožití co nejmenší množství materiálů a prvků, které by ovlivnili životní prostředí (např. za 80 let) ….předpokládají se spojovací prvky, skleněné výplně oken a maximálně ještě střešní folie nebo modifikovaný pás.

Cílem spolupráce s dalšími  společnostmi je modularizace objektů, které výrazně sníží pořizovací náklady a v neposlední řadě také dobu výstavby. Toto jsou hlavní důvody připravované spolupráce s nadnárodními firmami.

Stavební moduly, které jsou navíc mobilní po celou dobu své životnosti lze vyrábět v různých rozměrových řadách. Omezení vychází de facto pouze z možnosti přepravy po pozemních komunikacích. Tedy délka 12m, výška 3,1m, šířka 3,5m. Oproti zažité „modularizaci“ z dob socialismu tak nejsme omezeni pouze několika typovými řadami a díky našim architektům jsme schopni vytvořit z jednotlivých modulů a stěnových panelů takový objekt, který kompletně splňuje veškeré nároky klienta, mobilní dům bude vhodně zakomponován do dané lokality a zachová si i svoji architektonickou hodnotu.

4 zadávací prvky k vypracování nabídky Vám na míru

Víceméně máte k dispozici neomezený počet typů sestav vycházející z modulů 3,5 x 8 a 3,5 x 10m. Pro Návrh řešení přesně pro Vás nám sdělte prosím velikost (pro kolik osob – 1+kk, 2+kk, 4+1 atd..), účel ke kterému by měl modul či sestava modulů sloužit (chata, trvalé bydlení, provozovna apod..), lokace – tedy kde by byl modul (či sestava) umisťován – p.p.č., katastrální území a v neposlední řadě i  energetická náročnost – Low cost, nízkoenergetická nebo pasivní – více v odrážce „konstrukční řešení“ (popřípadě jaký finanční obnos na to máte a my Vám navrhneme největší možnou sílu izolantu, popřípadě trojskla apod..).

Převoz hotového obytného modulu zákazníkovi

Důležité detaily, jež musí být precizně dohlédnuty při výrobě:

Foukání izolace do konstrukce krovu:

AERO-THERM

Nástřik speciální tepelné stěrky AERO-THERM

Geologický průzkum

Měření hluku

Převoz panelů dřevostavby do nepřístupných míst

Měření dotykové teploty u podlahového topení

Větrná alektrárna

Reference

10. 12 . 2013

Mateřská škola v obci Bílá

Naše společnost vyhrála výběrové řízení na dodavatele montované mateřské školy v obci Bílá pro 20 dětí. Rozsah realizace: 3,88 mil. Kč Termín: září 2013 Fotografie dokončené stavby: Fotografie z realizace … více…

05. 11 . 2013

Nízkoenergetický RD Opava

Fotografie postaveného nízkoenergetického rodinného domu v Opavě. Skicy: Fotografie:

02. 09 . 2013

Sestava 3 modulů Dolní Počernice

Sestava 3 modulů, patrový – Dolní Počernice Praha 9, 110m2 zastavěné plochy. Varianta Nízkoenergetika.

03. 04 . 2013

RD – Lokalita Květnice

Lokalita Květnice – 170 řadových rodinných domů. Největší lokalita dřevostaveb v ČR. Tato stavba byla postavěna společnostmi Mobile Point Corporation a.s. a H.L.C. spol. s r.o.